Skip to article

Simona Halep a urcat oficial pe locul 7 WTA

Simona Halep a urcat oficial pe locul 7 WTA Simona Halep a urcat oficial pe locul 7 WTA
Simona Halep a urcat de pe locul 9 pe locul 7 WTA, cu 4.435 de puncte, egaland cea mai buna clasare a unei jucatoare de tenis din Romania, performanta inregistrata de Irina Spirlea in 1997, conform ierarhiei WTA, care a fost publicata luni.

Primele zece locuri in ierarhia de simplu WTA sunt ocupate de urmatoarele jucatoare:

10. Sara Errani (Italia) 4.195.

Celelalte doua romance din clasament sunt Sorana Cirstea, eliminata in sferturile de finala ale turneului de la Dubai, care se situeaza pe locul 27, cu 1.980 de puncte, si Monica Niculescu, care ocupa aceeasi pozitie ca saptamana trecuta, 53, cu 1.115 puncte.

Alte articole despre
simona halep wta

Articole recomandate

Victorie istorica pentru Simona Halep: Romanca s-a calificat in sferturi la Australian Open Victorie istorica pentru Simona Halep: Romanca s-a calificat in sferturi la Australian Open
Jucatoarea de tenis Simona Halep, cap de serie numarul 11, s-a calificat in sferturile de finala la Australian Open, dupa ce a invins-o in optimi pe Jelena Jankovici (Serbia - locul 8 WTA), scor 6-4, 2-6, 6-0, informeaza site-ul oficial al competitiei. Halep va juca in sferturi cu slovaca Dominika
Simona Halep a ratat calificarea in semifinalele Australian Open Simona Halep a ratat calificarea in semifinalele Australian Open
Simona Halep a fost invinsa, marti, de slovaca Dominika Cibulkova (6-3, 6-0), dupa o ora de joc in care a cucerit 3 game-uri, astfel drumul romancei s-a oprit in faza sferturilor de finala. Romanca a avut un punct slab la servire si a fost vizibil obosita, minusuri care au impiedicat-o sa castige
Simona Halep, cea mai buna performanta din cariera: Romanca, numarul 10 mondial Simona Halep, cea mai buna performanta din cariera: Romanca, numarul 10 mondial
Jucatoarea de tenis Simona Halep a urcat o pozitie si ocupa locul 10, cu 3.760 de puncte, in clasamentul WTA dat publicitatii luni, aceasta fiind cea mai buna clasare a sportivei din intreaga sa cariera de pana acum.Halep a ajuns, saptamana trecuta, pana in sferturile de finala la Australian Open,
Simona Halep a castigat turneul de la Doha Simona Halep a castigat turneul de la Doha
Jucatoarea de tenis Simona Halep, cap de serie numarul 7 si locul 10 mondial, a castigat, duminica, turneul de la Doha (Qatar). Este cel de-al saptelea sau succes in circuitul WTA si primul la o competitie de categorie Premier 5."A fost o saptamana uau pentru mine. O felicit pe Angelique, este o
Simona Halep a abandonat in primul meci al turneului de la Dubai Simona Halep a abandonat in primul meci al turneului de la Dubai
Simona Halep a jucat astazi primul meci din turneul de la Dubai. Din pacate, jucatoarea de tenis a fost nevoita sa abandoneze din cauza unei accidentari.Simona Halep a abandonat in meciul cu Alize Cornet, primul de la turneul din Dubai, la scorul de 1-6, 1-1. Jucatoarea noastra fost nevoita sa
Simona Halep scrie istorie: va fi numarul 7 in WTA, egaland cea mai buna clasare a unei romance in ierarhia mondiala Simona Halep scrie istorie: va fi numarul 7 in WTA, egaland cea mai buna clasare a unei romance in ierarhia mondiala
Simona Halep va ocupa incepand de saptamana viitoare locul 7 in ierarhia mondiala, egaland astfel cea mai buna clasare a unei sportive din Romania, dupa ce jucatoarea sarba Jelena Jankovici a fost invinsa, joi, cu scorul de 6-2, 6-2, de liderul clasamentului WTA, americanca Serena Williams.Astfel,